sobota, 4 marca 2017

Afterglow RPG - Power 19. Część 5/5.


Zakończenie pytań Power 19. Przed Wami pytania 17-19 + 1 pytanie dodatkowe.

Jeżeli gra Was zainteresowała zajrzycie na fan page systemu Afterglow RPG.
 

Pytania przygotowano dzięki Beamhitowi z Erpegowego Piekiełka.

Cześć pierwsza Power 19.

Cześć druga Power 19.

Część trzecia Power 19.

17. Co oferuje Twoja gra potencjalnym odbiorcom, czego inne gry nie mogą/nie mają/nie chcą im zaoferować?

Połączenie z grą figurkową. Oczywiście wiele osób może zwrócić uwagę, że podobnie jest np. z Warhammerem jednak w przypadku Afterglow wygląda to nieco inaczej. Podstawy mechaniki obu gier – Afterglow RPG i Afterglow Miniatures Game – są do siebie zbliżone. Dzięki temu gracz może z łatwością przejść od jednej gry do drugiej.

Co więcej, grając w RPG można korzystać z figurek Afterglow Miniatures Game nie tylko w „klasyczny RPGowy sposób”. Jeśli gracze będą chcieli, mogą przeprowadzać walki swojej bandy w formie potyczek Afterglow Miniatures Game i nie będą mieć z tym żadnych kłopotów.

W ten sposób możemy wprowadzić nowy element do gry, ubarwić rozgrywkę, sprawić, że będzie ciekawsza, a walki pośród ruin bardziej dokładne, ale równie pełne emocji.

18. W jaki sposób planujesz wydać swoją grę i co chcesz zyskać przez jej publikację?

Gra zostanie wydana przez wydawnictwo White Tree, podobnie jak jej figurkowy odpowiednik. Tak jak w przypadku AMG będziemy chcieli wspomóc wydanie poprzez kampanię crowdfundingową.

Specyfika gier fabularnych i rynku sprawia, że nie jest to projekt nastawiony na wyniki finansowe. Mimo to chcemy wydać produkt jak najlepszy jakościowo, z dużą ilością tekstów, ilustracji i grafik, dodatków dających graczom i MG więcej możliwości, a nawet gadżetów, które uatrakcyjnią rozgrywkę.

Jesteśmy graczami i tworzymy dla graczy. Chcemy przekonać się czy nasz pomysł przyjęty zostanie z podobną aprobatą w świecie miłośników RPG co w świecie graczy gier figurkowych (dwie zakończone sukcesem kampanie w serwisie Wspieram.to). Jeśli tak, z radością pokażemy Wam wszystko to, nad czym pracujemy w naszym bunkrze ;)

19. Do jakiej grupy odbiorców kierujesz swój produkt?

Afterglow RPG jest skierowany do dojrzałych odbiorców i nie ukrywamy tego. Wiele treści nie jest przeznaczone dla osób najmłodszych ponieważ gra porusza kwestie, które mogą być uważane za co najmniej niepokojące. Świat Afterglow jest brutalnym miejscem, przepełnionym ciężką atmosferą, poczuciem niepokoju, a czasem grozy.

Szukasz niezwykłego RPGa, osadzonego w oryginalnym świecie łączącym elementy fantasy, postapokalipsy i horroru? Lubisz stawiać czoła wyzwaniom, podejmować trudne decyzje, wcielać się w moralnie niejednoznaczne postacie, przeżywać chwile grozy i czuć, że każdy błąd ma swoją cenę? W takim przypadku jest to gra zdecydowanie dla Ciebie.

Pytanie dodatkowe.

20. Czemu mam zagrać w Afterglow zamiast Neuroshimy, Afterbomb Madness czy Apocalypse World?


To trochę jak z pytaniem „czemu mam zagrać w Warhammera zamiast w D&D” ;) Przede wszystkim dlatego, że to inna gra, z odrębną mechaniką, osadzona w całkowicie odmiennym uniwersum. Nie jest to kolejna podróż przez zniszczone Stany Zjednoczone.

Gra pozwala na prowadzenie sesji w wielu różnych konwencjach – od akcji, przez opowieści detektywistyczne po narracyjne opowieści grozy. Postacie będą często stawać przed zupełnie innymi wyzwaniami niż mogłoby się to wydarzyć w przypadku wymienionych wyżej tytułów.

Jestem pewien, że przyniesie ona wiele satysfakcji zarówno nowym graczom jak i RPGowym weteranom, którzy zjedli zęby na niejednym podręczniku i zestawie kości.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz