poniedziałek, 25 kwietnia 2011

Robotica RPG wrażenia

Wygrałem Robotickę RPG w konkursie. Nie musiałem się bardzo wysilić, wystarczyło napisać dlaczego to właśnie ja powinienem otrzymać podręcznik. Po kilku dniach od ogłoszenia wyników przyszła do mnie solidnie zapakowana paczka z książką w środku.

Na samym początku zachęcam do przeczytania recenzji Kastora Kreiga, która jest solidnie napisana. Trudno dorzucić coś nowego do stosu recenzji, które pojawiły się w internecie tuż po premierze gry. Jedyne co mogę dodać od siebie to fakt, iż Robotica bardzo mi się podoba. Odpowiada mi jej świat i uważam, że jest to coś całkowicie nowego na polskim rynku RPG. Atutem systemu jest również to, iż Rafał Olszak ciągle wspiera grę publikując dodatkowe materiały. Mam głęboką nadzieję, iż Robotica zagości na sesjach. Liczę, że będzie można spotkać na konwentach ludzi, którzy poprowadzą sesję w tym systemie. 

Przyznam, iż mam po dziurki w nosie opluwanie tej gry dla samej zasady. Olejcie opinie ludzi, którzy masturbują się podczas flejmowania i spoglądania na swoje "świetne komentarze niszczące oponenta". Pamiętam jak na Warszawskiej zjAvie Khaki podczas prelekcji powiedział słowo "Robotica" i z widowni, dało się usłyszeć parsknięcie śmiechu. Po co? Dlaczego? Nie mam bladego pojęcia... Ja jak nie lubię pomidorów nie wchodzą na fora o pomidorach i nie pieprzę, że one są złe. Po prostu ich nie jem. 

Dlatego nie zniechęcajcie się do Robotici zanim jeszcze ją zobaczycie. Zachęcam do spróbowania i zapoznania się z grą. Gra jest fajna. I tyle do szczęścia trzeba wiedzieć.

3 komentarze:

 1. Też uczestniczyłem w tym konkursie i też w nim wygrałem ;) - niemniej jeszcze nie zebrałem się w sobie aby 'skrobnąć' jakąś większą recenzję (inne obowiązki wzywają).

  Pierwsze wrażenia raczej nie były aż tak 'fajne' jak Twoje. Jednakże nie ocenia się książki po okładce - zobaczymy co będzie jak zapoznam się z nią nieco bliżej.

  Pozdrawiam,
  Skryba.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja recenzji również nie planuję. Wystarczająco ich w internecie. Chciałbym tylko zachęcić ludzi do tego, że po Roboticę sięgnęli. Mi się ten świat podoba. Mam ochotę zagrać.

  Odniosłem wrażenie, że wiele osób "jeździ" sobie po systemie ze względu na "modę". Wiele osób w Fandomie tak robi, więc, "żeby się przypodobać ja też będę." A to nie jest dobre. Szkoda zepsuć coś co jest fajne.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jako, że ja również wygrałem Robotikę, od dawna planuję wpisy związane z tym systemem. Obiecuję sobie zrobić trzy krótkie notki i obiektywnie podejść do tego systemu.

  Na razie odczucia mam mieszane. Dużo mi się podoba, inne elementy trochę mnie zrażają. Prawdę mówiąc nie wiem, czy znajdę siły i ludzi, by w Robotikę zagrać.

  OdpowiedzUsuń