czwartek, 19 października 2017

Wiedźmin RPG - informacje ze studia

Na blogu R.Talsorian Games, amerykańskiej firmy odpowiadającej za przygotowanie projektu The Witcher Role-Playing Game opublikowano wiadomość o stanie prac nad grą.  

Lisa Pondsmith opisuje w jaki sposób autorzy gry postarają się przybliżyć czytelnikowi świat Wiedźmina.

"We try hard to write the game for the uberfan who’s finished every game and DLC, read the novels and short stories, got the T-shirt… and also the person who just picks the game up with no previous knowledge thinking “Well, this looks like fantasy.” 

Źródło: blog R.Talsorian Games

4 komentarze:

 1. Prace nad tą grą powinny się zacząć nim Wiesiek 3 ujrzał światło dzienne. Teraz już jest po ptakach. Gdy RTG będzie wypuszczał swojego Wieśka, CDPR będzie wchodził z CP2020. Pies z kulawą nogą nie zainteresuje się RPG-iem do już martwej franczyzy. Zwłaszcza, że na 100% z CP 2077 pojawi się nowy papierowy Cyber, więc jak ktoś będzie chciał popróbować swych sił w p&p, to kupi właśnie tego rpg-a.

  OdpowiedzUsuń
 2. Trudno ocenić. Dla mnie Wiedźmin RPG to produkt dla "koneserów" i fanów. CD Projekt wydaje na to pieniądze, bo może. Tu chyba nie chodzi o "hajs" ze sprzedaży, tylko o sam fakt zrobienia tego produktu. A czy będzie spóźniony? Trochę na pewno. Z drugiej strony czy Wiedźmin się zestarzeje? Dla mnie to już jest klasyk w rodzaju Baldurs Gate.

  OdpowiedzUsuń
 3. Spieszą się jak z każdą grą w Talsorian.. Może w 2020 zagramy w tego witchera...
  Update na trzy zdania, raz na kwartał, no praca tam zaiste wre... XD

  OdpowiedzUsuń