wtorek, 8 stycznia 2013

„Myśl globalnie, działaj lokalnie”

Przez Fandom przetaczają się kolejne dyskusje o stanie rynku RPG, braku profesjonalnych portali internetowych, spadku jakości tekstów, Nadrednaczelnych, Nadpodrednaczelnych  i innych popierdółkach. Ponieważ mierzi sporo rzeczy, z którymi spotykam się w Fandomie postanowiłem zacząć poprawę Rynku RPG od samego siebie.

„Myśl globalnie, działaj lokalnie”.

Od dzisiaj wracam do korzeni RPGowania, czyli robienia RPGie na ulicy, pośród ludzi. Gawędzenie po blogach i portalach niewiele pomaga.

Swoją pracę postanowiłem oprzeć na myśleniu projektowym. Oto pomysły na projekty, którymi zajmę się w roku 2013:

 • Zamknięcie projektu, który prowadzony jest we współpracy z innym bloggerem i rysownikiem. O samym projekcie dowiecie się, gdy będzie gotowy. Obecnie wszystko zmierza w dobrym kierunku.
 • Organizacja klubu RPG dla młodzieży gimnazjalnej we wsi, w której mieszkam. Pora zaszczepić chęć grania wśród młodych ludzi. Na samym początku planuję sam prowadzić nastolatkom sesje, a gdy złapią o co w RPGach chodzi oddać stery w ich ręce. Będę obok nich służąc pomocą, podpowiadając, pokazując triki, dzieląc się doświadczeniem i udostępniając RPGową bibliotekę. Ale to oni mają zarywać przy RPG noce.
 • Stworzenie zinu o grach fabularnych. Postanowiłem, że zamiast tracić czas na prowadzenie tego bloga o niczym, skupię swoją energię na tekstach bardziej dopracowanych. Wzorem, który będę się starał naśladować będą publikacje prezentowane w MiMach oraz Portalu. Zin z moimi artykułami będę publikował nieregularnie, w formacie .pdf.
 • Bardzo chcę podtrzymać wspólną zabawę RPGowców na minikonwencie Bebok. W roku 2013 na pewno postaram się o kolejną edycję tego wydarzenia.

Tyle. Pora wrócić na ulicę.

7 komentarzy:

 1. Jeśli byś potrzebował pomocy, to daj znać :]

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uważaj na to co piszesz. Nie zawaham się prosić o pomoc :)

   Usuń
  2. Jestem w pełni świadomy. Wiele mi nie grozi, skoro zina chcesz publikować nieregularnie. Najwyżej odmówię, bo coś :]

   Usuń
 2. Z zamiarem stworzenia klubu chodzę już od roku...

  OdpowiedzUsuń
 3. @ Pafnucy,

  jakiego dokładnie klubu? Ogólnie klubu RPG? Czy jakiejś organizacji ogólno fantastycznej?

  Ja od wielu lat mam klub RPG, tylko stare konie już z nas. Teraz pora wyjść do nastolatków i zrobić coś dla nich. Pokazać im gry RPG i zachęcić do tej formy rozrywki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Brawo! Popieram i życzę jak najbardziej pomyślności w realizacji założeń, ku chwale Gier Fabularnych.
  Mam podobne odczucia i również chciałbym zaangażować się bardziej "punktowo" w rozwój ulubionego hobby.

  Trzymam kciuki!

  OdpowiedzUsuń
 5. @Piastun: chciałbym założyć przy bibliotece klub fantastyczny z naciskiem na RPG.

  OdpowiedzUsuń