niedziela, 5 lutego 2012

Sesja na zjAvę - bohaterowie

Poniżej przedstawiam opisy bohaterów, w których wcielą się gracze podczas sesji, która poprowadzę na konwencie zjAva. W tamtym roku grałem z drużyną, w której były dziewczyny, dlatego tym razem postanowiłem stworzyć specjalnie dla nich bohaterkę. Jeżeli na sesję przyjdą sami panowie będę miał dla nich przygotowaną męską wersję postaci.

Oto trzech wiedźminów ze szkoły kota:

Wigmir

Wigmir to stary mistrz wiedźmiński. Wiele lat temu w walce z oszluzgiem Gitraką stracił lewą rękę oraz lewe oko. Straszliwie oszpecony powrócił do szkoły kota i zajął się szkoleniem nowych wiedźminów. Wigmir, z racji swojego wieku i doświadczenia jest wzorem do naśladowania. Nie należy go również lekceważyć w pojedynku. To, iż Wigmir jest kaleką nie sprawia, iż zatracił swoje szermiercze umiejętności. Wiedźmin nadal jest śmiertelnie niebezpieczny w starciu.
Wigmir posiada wykuty przez krasnoludy miecz jednoręczny.

Ostaval

Ostaval jest uczniem Wigmira. Po ukończeniu szkolenia postanowił podróżować ze starym nauczycielem. Walczy i zabija potwory bez strachu i zwątpienia. Niejeden raz wyciągnął żelazo na ludzi i nigdy nie wątpił w słuszność swoich decyzji. Wciąż uczy się od swojego mistrza podstaw zielarstwa, alchemii oraz wiedzy o potworach.
            Ostaval walczy półtoraręcznym mieczem stworzonym przez wiedźminów w szkole kota.


Salkiria

Salkiria to jedna z nielicznych wiedźminek. Jako nastolatka została znaleziona przez Wigmira w wiosce zniszczonej przez oszluzga Gitrakę. Z racji na swój wiek dosyć ciężko przeszła Próbę Traw. Mutacja udała się, jednak wspomnienie bólu z nią związanego wciąż wywołuje u dziewczyny dreszcz.
            Salkiria z racji bycia kobietą nie walczy mieczem, lecz włócznią naginata. Posiada również duży nóż, lepiej sprawdzający się podczas karczemnych rzeźni. Linki do zdjęć: 
http://www.samuraiblades.com/images/products/sh2250_l.jpg
http://maddwarfworkshop.com/swords/siegbrandr.html
http://www.samuraiblades.com/images/products/sh1020_l.jpg
http://www.maskworld.com/pix/new/large/ha-0034.jpg

3 komentarze:

 1. Ja wciąż się zastanawiam czy poprowadzić coś na ZjAvie, a Ty już masz wszystko przygotowane - wygląda na to, że też muszę się wziąć do roboty. Mobilizujesz mnie do prowadzenia, dzięki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wydaje mi się, iż jeżeli decyduję się prowadzić na konwencie muszę być przygotowanym. Ludzie, którzy przychodzą zagrać w RPG spodziewają się dobrej zabawy. Mi będzie wstyd jeżeli tej zabawy im nie zapewnię. Stąd też informacje o sesji na blogu.

  Dodatkowo chciałbym rozbudzić w kimś chęć zagrania akurat u mnie. To takie łechtanie swojego ego :)

  OdpowiedzUsuń
 3. @Piastun,

  Pamiętaj, że warto, abyś ty także dobrze bawił się na sesji. ;) MG nie jest od zabawiania graczy, tylko od współuczestniczenia w rozgrywce z graczami.

  OdpowiedzUsuń