piątek, 2 września 2011

Teraz Polska - Moja Postać w RPG


Pełno u nas blogowych akcji kopiowanych z zachodu. "A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają". Wrzućmy, więc do RPGowego gara coś co od siebie. Proponuję, abyście opisali swoją ulubioną postać w grach RPG. Może to być bohater gracza, postać niezależna lub bohater dzieła, które was zainspirowało.  Lubisz bohatera, którym zaczynałeś zabawę w RPG? Pisz śmiało.  Twój Mistrz Gry wymyślił NPCa, którego pamiętasz przez długie lata? To jest właśnie to czego potrzebujemy. Umieśćcie na blogach  rysunki, historie postaci, statystki bohaterów. Napiszcie wszystko co uważacie za ważne i potrzebne. 

Stwórzmy wspólnymi siłami Galerię Bohaterów polskich RPGowców.

Linki do opisów bohaterów proszę zamieszczać w komentarzach, a ja będę je umieszczał pod tematem.System: Wolsung
Bohater: Mathias Bernhard von Werth
Opis: „Wotańczyk, magister nauk geograficznych, 29-letni młodszy sierżant z okopów Wielkiej Wojny, badacz i tropiciel kultów, nieumarłych, venrierowców oraz innych niewotańskich kultur. Wyborowy strzelec z pasją do zwiedzania świata, agent RTKA, dżentelmen, poszukiwacz przygód.”

Piastun - Bohater, z którego jestem bardzo dumny

System: Warhammer 1ed.
Bohater: Draconis syn Żmija.
Opis: "Draconis został spłodzony w związku kislevskiego boga Żmija i ludzkiej kobiety. Jest ostatnim potomkiem dobrego bóstwa, zanim Żmij został zgładzony przez swojego brata Rochbora, władcę krainy umarłych."

Skryba - Moja postać w RPG - Shak vel Ira  

System: Wiedźmin: Gra Wyobraźni
Bohater: Shak vel Ira
Opis: "Ludzki zabójca o specyficznych upodobaniach do broni palnej. Człowiek narodzony na ulicy i będący wiernym kompanem nocy. Nieufny, zimny, zabójczy."

Dzemeuskis - Gramy, czyli reaktywacja Earthdawna.  

System: Earthdawn
Bohater: Grun
Opis: "Nazywam się Grun. Urodziłem się w małej wiosce, położonej wysoko w górach, leżących na wschodnim krańcu krainy Kersh. Teraz jestem w służbie rodu Gerthor - jednej z najpotężniejszych frakcji rządzących Miastem."

10 komentarzy:

 1. Co do statystyk: czysto opisowe (np.: silny jak niedźwiedź, inteligentny jak kałamarnica, potrafi rozbroić zabezpieczenia Pentagonu wykałaczką) czy na jakiejś mechanice? Jeśli to drugie, to czy wszystkie prace na tej samej czy dowolnie? W sumie, to Galeria Bohaterów mogła by być później podzielona nie tylko pod (arche)typy postaci, ale także pod kategorie związane z systemami RPG.

  OdpowiedzUsuń
 2. Forma pisania jest dowolna. Jeżeli chcesz wstawić tabelki ze statystykami jest super! Jeżeli planujesz opisać bohatera bardzo literacko, to też będzie fajne. Nie narzucam konwencji, systemu czy mechaniki. "Wolność Tomku w swoim domku."

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny pomysł, bo chyba każdy lubi pisać o swoich postaciach. Założyłem sobie szkic u siebie na blogu, czyli niedługo z pewnością dołączę. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Przypomniało mi się, że kiedyś jakiegoś Bohatera wystawiałem po tym, jak poległ w zakończeniu drugiej kampanii: http://navarischepanzerwaffe.blogspot.com/2011/03/galeria-bohaterow-dni-minionych.html

  Liczy się? ;) Jeśli trzeba, to bohatera "wskrzeszę", poprawię jego opis, charakterystykę i mechanikę, a także świeżo zapakuję (tj.: nowy wpis blogowy).

  OdpowiedzUsuń
 5. Hm... miałam kiedyś taką postać do starego Świata Mroku, która była istnym koszmarem MG. Myślę, że pod koniec kampanii szczerze jej nienawidził. Może coś tam skrobnę na jej temat.

  OdpowiedzUsuń
 6. A co mi tam - zgłaszam :).

  http://rpgkepos.blogspot.com/2011/09/moja-postac-w-rpg-shak-vel-ira.html

  Peace,
  Skryba.

  OdpowiedzUsuń
 7. Postać wrzucona na stronę. Dzięki wielkie za dołożenie swojej cegiełki. Sporo się wtedy napisałeś. Spłodzić tyle stron o swojej postaci to wyczyn :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie wiem, czy ulubiona, ale na pewno symboliczna, bo pierwsza od wielu lat:

  http://quodmeturbat.blogspot.com/2011/08/gramy-czyli-reaktywacja-earthdawna.html

  Szczególnie podoba mi się motyw z dostaniem się na służbę w rodzie Gerthor (wymóg MG).

  OdpowiedzUsuń
 9. Witam, jak słusznie zauważył Laveris, wygląda to na dublowanie się pomysłów... Staram się założyć blog zbierający pomysły RPGowe na postaci, sesje, przedmioty itd. Wiem że Ameryki nie odkryłem, jednak uważam, że jedno miejsce z tym wszystkim, przy odpowiedniej ilości wpisów i pomysłów, byłoby czymś fajnym.
  Generalnie, czy byłbyś zainteresowany umieszczeniem swoich materiałów na http://bibliotekarpg.wordpress.com/, to zachęcam do współpracy (w ramach gestu dobrej woli podlinkuję swojego bohatera, gdy tylko go opiszę.

  Pozdrawiam
  kbender

  OdpowiedzUsuń
 10. @ kbender,

  nie ma problemu żebym wrzucił do Ciebie materiały, których jestem autorem. Zrobię to w najbliższym czasie. Jednak... reszta materiałów jest własnością innych osób i tego umieszczać na Twoim blogu nie będę. Na moim blogu tylko linkuję do cudzych prac. Jeżeli Autorzy tych postaci mają chęć zamieścić swoje prace na bibliotekarpg nie mam w tej sprawie nic do gadania :) To ich prawo i do nich z swoją prośba musisz uderzać. Na szczęście daleko szukać nie musisz :)

  OdpowiedzUsuń