środa, 20 lutego 2013

Portalkon

16 lutego Wydawnictwo Portal zorganizowało w Gliwicach niewielki konwent - Portalkon. Impreza była nastawiona na promocję produktów śląskiego producenta. Mogliśmy zagrać między innymi w Strongholda, Robinsona Cruzoe, 51 Stan, Zombiaki, Neuroshimę Hex i wiele, wiele innych (wszystko ze stajni Portalu).

W związku z tym, że impreza odbywała się na Śląsku postanowiłem ją odwiedzić ze znajomymi. Spakowaliśmy się do auta i o 10.00 byliśmy w Młodzieżowym Domu Kultury w Gliwicach. Planowaliśmy pobyć na konwencie do około 14.00 i zbierać się do domu. Portalkon opuściliśmy (trochę na siłę) dopiero po 18.30. Trzeba było przecież zagrać jeszcze partyjkę w Neuroshimę Hex, później w Spadamy, no i grzechem było nie zajrzeć do sklepiku z atrakcyjnymi promocjami. Było bardzo dobrze!

Ekipa Portalu przez cały czas służyła pomocą i tłumaczyła jak należy grać w ich produkty (dzięki wielkie, kawał świetnej roboty). Na imprezie udało mi się poznać reguły Robinsona Cruzoe, obejrzeć rozgrywkę w 51 Stan, uczestniczyć w turnieju Zombiaków i zakochać się w Neuroshimie Hex (od razu kupiłem swój egzemplarz).

Portalkon był dobrą imprezą. Małe konwenty coraz bardziej zdobywają moje serce. One się po prostu udają, a ich atmosfera jest nawet lepsza niż dużych imprez.

Na mapie konwentów pojawia się kolejny mały gracz - Portalkon. Mamy Lajconika, zjAvę, Beboka, teraz Portalkon. Nic tylko jeździć po okolicy i bawić się!

PS. Na Portalkonie ludzie nie chcieli brać udziału w atrakcjach imprezy. Nie było na nie czasu, bo wszyscy ostro ciupali w planszówki :)

3 komentarze:

  1. Fajnie było spotkać, mam nadzieję, że następnym razem uda się nieco pogadać.

    OdpowiedzUsuń
  2. Również dzięki za krótką rozmowę. Do zobaczenia na Beboku. :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Również dziękuje za spotkanie.

    OdpowiedzUsuń